%50'ye Varan İndirim

G
:
S
:
D
:
S
slider1

Beyaz Tahta Animasyonu Oluşturmak

https://www.jeolet.com/image/cache/catalog/blog-foto/whiteboard-animasyon-tasarim-filim-reklam-jeolet-1170x600.jpg

Beyaz Tahta Animasyonu Oluşturmak

  • 31 Aug 2019
  • |   0 Yorumlar

Beyaz Tahta Animasyonu Hangi Amaçlarla Ve Nasıl Kullanılabilir?

Beyaz tahta animasyonu yani whiteboard animasyonları; bir hikayenin karikatürize edilmesi ve anlaşılır bir şekilde aktarılmasını sağlayan bir yöntemdir. Diğer formatlara göre daha eğlenceli bir video formatı olan beyaz tahta animasyonu özellikle karmaşık şeylerin daha basit ve eğlenceli anlatılmasına olanak verir. Maliyet odaklı bir video tasarım yöntemi olan whiteboard, bu sayede özellikle orta ölçekli işletmeler tarafından sıklıkla tercih edilir. Jeolet'in mevcut whiteboard şablonları üzerinden hizmetini verdiği beyaz tahta animasyon tasarımı şu amaçlarla kullanılabilir:

 


İş Modeli Tasarımı ve Sunumlaştırması

Özellikle girişimcilik dünyasında kendi iş modelini tanıtmak isteyen girişimciler, whiteboard animasyon videoları ile karmaşık fikirleri en basit şekilde anlatabilirler. Fikirlerin aktarımı için oldukça ideal bir yöntem olan beyaz tahta animasyonu, sunumlaştırma ve görselleştirme amacıyla kullanılır. Bu noktada, beyaz tahta animasyon filmleri sayesinde işletmeler yeni iş modellerinin tanıtımını basit bir dille anlatabilirler.

 

Whiteboard Animasyonları ile Eğitim Videosu Tasarlama

Beyaz tahta video tasarımları kapsamında bir diğer önemli kullanım alanı da eğitim amaçlı videolar olarak öne çıkar. Eğitim amaçlı videolar, temel olarak bir fikrin ya da bilginin aktarımına odaklandığından whiteboard animasyonlar bu amaç için en uygun yöntemlerden biridir. Tasarlanması ve kurgusu da oldukça basit olan beyaz tahta animasyonları, Jeolet üzerinden mevcut şablonlar kullanılarak en hızlı şekilde tasarlanabilmektedir. 

 

Sosyal Medya Gönderi Tasarımı Amacıyla

Beyaz tahta animasyonları için bir diğer yaygın kullanım alanı da sosyal medyadır. Özellikle sosyal medya üzerinden belirli bir gönderi formatı oluşturmanız için ideal bir yöntem olan whiteboard sayesinde, fikirlerinizi takipçilerinize daha eğlenceli yollarla anlatabilirsiniz. Bunun yanı sıra, beyaz tahta animasyon filmleri "nasıl yapılır" ve "nasıl çalışır" gibi konulara odaklanan youtube video içerikleri de üretebilirsiniz.


0Yorumlar

Yorum yapmak için yapmanız gerekenlerOturum aç